
Az MSZP december elejére utolérte a Fideszt, mindkét pártot a lakosság 32 százaléka és a biztos szavazók 37 százaléka támogatja - derül ki a Marketing Centrum felméréséből.
A kormányoldal főként Budapesten és a 60 évnél idősebbek között javított pozícióján. A két nagy párt támogatottsága nem jelent patthelyzetet, mivel ha most vasárnap lennének a választások, akkor annak lenne nagyobb valószínűsége, hogy marad a jelenlegi koalíció.
Az SZDSZ ugyanis - bár 4 százalékon áll mind az összes megkérdezett, mind a pártválasztók körében - változatlanul esélyesnek tűnik az 5 százalékos küszöb átlépésére, a többi kis párt viszont az adatok alapján képtelennek látszik erre. Az MDF népszerűsége 2 százalékos.
Nem kormányozna az MSZP-vel az MDF
A MDF a választások után kizárja a közös kormányzást az MSZP-vel, de komoly nehézségeket lát a Fidesszel való együttműködésben is - közölte Hock Zoltán.
Mindkét nagy párt ígérethalmazát elutasítják, de a választások után a Fidesszel való összefogást tartják reálisnak, mert álláspontjaikban nincsenek kibékíthetetlen ellentétek - mondta az MDF elnökhelyettese.
hirado
2005.12.13. 09:43