HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > ÜZLET > Czomba: a munkaerőpiaci igényekhez kell igazítani az oktatást

t: 128

Czomba: a munkaerőpiaci igényekhez kell igazítani az oktatást

A foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár szerint azért érdemes befektetni az oktatásba, mert ez egy közép- és hosszú távon megtérülő beruházás.

A munkaerőpiac igényeinek megfelelő, vagy ahhoz a mostaninál sokkal jobban közelítő oktatási rendszerre van szükség - állítja a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár. Czomba Sándor közölte: emiatt 2013. szeptemberétől kötelező lesz a duális szakképzés bevezetése. A Kecskeméti TISZK átadásán keresztül az egész országnak üzenhetjük azt, hogy igenis van értelme befektetni az oktatásba, mert ez közép- és hosszú távon megtérülő beruházás - mondta az államtitkár a Kecskeméti Térségi Integrált Szakképző Központban.

Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere elmondta: a projekt előkészítési fázisában arra törekedtek, hogy a Mercedes-Benz munkaerőigényeit figyelembe vegyék, ezért a Kecskeméti TISZK-ben megvalósult fejlesztést közösen határozták meg az üzem vezetésével. A kialakított feltételek lehetővé teszik az úgynevezett Mercedes-szakmák sikeres elsajátítását, a képzésben résztvevőknek pedig lényegesen nagyobbak az elhelyezkedési esélyeik - hangsúlyozta a polgármester.

Fabio Belá, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary oktatásért és képzésért felelős vezetője az MTI-nek elmondta: 2011-ben három szakmában indították el a szakképzést, melyhez ebben az évben csatlakozik a szerszámkészítő szak a gyár szakműhelyében. Az oktatásért és képzésért felelős vezető emlékeztetett arra, hogy a duális képzés a mérnökképzésben is beindul 2012 szeptemberétől a Kecskeméti Főiskolán.

A Mercedes honlapján keresztül 212-en jelentkeztek a német cég felhívására, közülük 12 diákot választottak ki, akik a kecskeméti gyárban végzik majd a duális mérnökképzés gyakorlati részét - fűzte hozzá.

Fabio Belá kiemelte: elégedettek a gyár igényeinek megfelelő, a német mintát követő oktatási rendszer kecskeméti kialakításával. A várostól, az iskolától és a kamarától kapott támogatás mellett fontosnak nevezte, hogy kormányzati szinten is megszületett a stratégiai döntés az oktatás átalakítására.

hirado

2012.02.24. 09:40

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek