
Katona Kálmán, az MDF választmányi elnöke, az MVM Rt. volt elnöke a korábbi próbálkozások kudarcaiból kiindulva úgy látja, nincs lehetőség a hosszú távú megállapodások felülvizsgálatára..
Az Orbán-kormány egykori közlekedési minisztere szerint inkább arra lenne szükség, hogy az aktuális kormányok energia-megtakarítási programokat dolgozzanak ki, és így tegyék lehetővé az áramtarifák csökkentését. Az el nem fogyasztott energia a legolcsóbb - tette hozzá Katona Kálmán, aki azok után szólalt meg, hogy a Fidesz után már a kormány is górcső alá venné az áramszerződéseket.
A Fidesz nyitott kapukat dönget az erőmű-szerződések ügyében, a hosszú távú megállapodások felülvizsgálatára, újratárgyalására korábban is volt, és most is van kormányzati törekvés, az Európai Unió bizottsága pedig már hetek óta vizsgálja is ezeket a kontraktusokat - reagált a kormányszóvivő Áder János csütörtöki szavaira. A Fidesz frakcióvezetője sajtótájékoztatóján azt mondta, Horváth J. Ferenc, a Magyar Energia Hivatal (MEH) elnöke egy november levélben 10-én kelt levélben maga is elismerte, hogy az erőművek indokolatlanul magas nyereséget realizálnak, Orbán Viktor hétfői bejelentése óta pedig az is kiderült, hogy a kormánypártok egyetértenek a Fidesszel a luxusprofitot hozó megállapodások felülvizsgálatában.
Batiz András szerint a Fidesz ebben az ügyben egy 1998-as javaslatát porolta le, amelyet kormányra kerülve nem tudott végrehajtani. A szóvivő felhívta a figyelmet arra is, hogy a nagyobbik ellenzéki párt hétfőn nem valós adatokra hivatkozott, hiszen a magyar emberek jóval kevesebbet fizetnek az áramért, mint az osztrákok.
hirado
2005.11.25. 08:47