HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Újabb vonalakon vezeti be a BKV az elsőajtós felszállást

t: 93

Újabb vonalakon vezeti be a BKV az elsőajtós felszállást

Jövő hétfőtől újabb hat vonalon, a 71-es, a 152-es, a 174-es, a 175-ös, a 179-es és a 197-es buszjáraton vezeti be a BKV az elsőajtós felszállási rendszert. Január végéig további 21 buszvonalon kell számítani az intézkedés bevezetésére - tájékoztatta a közlekedési társaság csütörtökön az MTI-t.

A BKV e héttől a 121-es, a 140-es, valamint a 170-es járatokon tette kötelezővé az elsőajtós felszállást: az utasok bérletük vagy érvényesített jegyük felmutatásával csak az első ajtónál tudnak felszállni, a leszállásra pedig csak a középső és hátsó ajtókat használhatják. Ezt az első időszakban egy-egy biztonsági őr felügyeli majd.

A társaság a közleményében hangsúlyozta, hogy az intézkedés számos előnnyel jár az utasok és a BKV dolgozói számára is, így ugyanis lehetőség van a bliccelni szándékozó utasok kiszűrésére, még a felszállás előtt. E rendszernek sem a pótdíjazás a célja, hanem a bliccelő utasok számának csökkentése.

Az elsőajtós felszállás révén nemcsak a BKV bevételei nőnek, a fizető utasok sem kerülnek hátrányos helyzetbe a nem fizető utasok miatt - olvasható a közleményben. A jeggyel nem rendelkező utasok ezeken a járatokon a járművezetőknél is tudnak jegyet venni, 400 forintért.

Az utasoktól azt kérte a BKV, hogy már felszállás előtt készítsék elő jegyüket vagy bérletüket a gyorsabb felszállás érdekében.

hirado

2011.12.09. 10:50

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek