HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Tömeges ételmérgezés a menzán - 28 diákot kellett orvoshoz vinni

t: 62

Tömeges ételmérgezés a menzán - 28 diákot kellett orvoshoz vinni

Feltehetően ételmérgezés okozhatta annak a huszonnyolc kaposvári általános iskolás megbetegedését, akiket hányással, hasmenéssel vittek orvoshoz.

Kórházban nem ápolnak senkit - a keddi esetről csütörtökön tájékoztatta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Kaposvári Intézetének vezetője az MTI-t.

Fadgyas Erzsébet elmondta: az iskola menzáján kínált ételből a tiszti orvosi szolgálat munkatársai mintát vettek, a vizsgálat eredményét hétfőre ígérte a megyei tiszti főorvos.

A megbetegedések még kedden történtek, s szerdán jelentette az iskolaorvos a tömeges hiányzást és az azonos tüneteket az ÁNTSZ-nek - tette hozzá. A betegség enyhe lefolyású volt, kórházba nem került kisdiák.

hirado

2005.11.10. 12:22

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek