
Úgy tudni, a hivatalos bejelentést 25-ére tervezik. A BBC arra hivatkozva, hogy hallgatók egyre nagyobb része hallgatja eredeti angol nyelven a műsorokat, már korábban megszüntette német, héber, olasz, japán és maláj nyelvű adását. A thai Nation című lap szerint azonban a költségcsökkentés, pontosabban a pénzek átszervezése is közrejátszik az idegen nyelvű adások leépítésében. A hírek szerint ugyanis a brit közszolgálati adó költséges arab nyelvű rádiót és televíziót készül indítani.
Az év végéig még 43 nyelven futó BBC világadást (World Service) a brit külügyminisztérium finanszírozza. A kiszivárgott hírek szerint a BBC 45 millió font (16,5 milliárd forint) plusz pénzt kér, hogy beindítson egy arab nyelvű televíziót a Közel-Keleten, és Észak-Afrikában.
A BBC-nek korábban egyébként már volt arab nyelvű tévéje a térségben. Az adást azonban 1996-ban váratlanul beszüntették, a 150 fős csapat nagy része pedig új adót alapított, Al Dzsazíra néven.
hirado
2005.10.18. 19:01