
A következő 24 órában a Kárpát-medence időjárását magasnyomású ciklon alakítja - többnyire derült, eseménytelen, őszi idő várható.
Kedden nyugaton napos idő várható, csak keleten növekszik meg eleinte még többször a felhőzet, és ott néhol futó zápor is kialakulhat. Szerdán már országszerte derült lesz az ég. Az élénk, helyenként erős északi, északnyugati szél délutántól mindenütt mérséklődik. Hajnalban délnyugaton párássá válik a levegő, foltokban köd képződik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +3, a legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 10, 14 fok között alakul.
Az időjárási helyzet Európa többi részén
Az Atlanti-óceán felett frontrendszer húzódik. Hatására a kontinens nyugati partvidéke mentén sok a felhő, helyenként esik az eső. Változékony a szárazföld keleti felének időjárása is. Európa északkeleti részén, illetve a Fekete-tengertől kissé északra egyaránt ciklon örvénylik. Gyakran erősen felhős az ég, főként Ukrajna térségében többfelé esik az eső.
A ciklonrendszerek között Skandináviától egészen a Földközi-tenger középső medencéjéig anticiklon található. Területén változóan felhős, csendes, kissé hűvös az idő. A hőmérséklet csúcsértéke már csak Európa nyugati, délnyugati területén emelkedik 15 fok fölé.
hirado
2005.10.18. 16:05