
Kevesebb mint száz darab kerülhetett be Magyarországra abból az e.coli vírussal fertőzött uborkából, mely halálos áldozattal is járó hasmenéses járványt okozott Németországban
Dr. Szabó Enikő helyettes országos tiszti főorvos a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában elmondta: ez a baktérium a szarvasmarha bélcsatornájában él, ott nem okoz megbetegedést, ha azonban kikerül a trágyával, akkor igen. Példaként említette az úgynevezett amerikai hamburgerjárványt.
Mint mondta: Németországban naponta száz zöldségfélét vizsgálnak, és az Európai Unió országainak szakemberei délután audiokonferencián egyeztetnek a fejleményekről. Itthon az élelmiszerhatóság nyomonkövetési vizsgálatot folytat, és a kórházakban is figyelik a azokat a betegeket, akik bélrendszert érintő tünetekkel – például hasmenés - kerülnek be.
A szakember felhívta a figyelmet: a baktérium toxint termel, az antibiotikum ugyan elpusztítja a baktériumot, de így a toxin megmarad, ami önmagában súlyosabb hatással jár.
Hangsúlyozta: ha a tünetek jelentkeznek, nem szabad hozzákezdeni házi kúrához, azonnal orvoshoz kell fordulni.
hirado
2011.05.30. 10:58