HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Mesterházy: az MSZP 2014-re vonzó alternatíva lesz

t: 369

Mesterházy: az MSZP 2014-re vonzó alternatíva lesz

A szocialista párt 2014-re a választók számára vonzó alternatíva lesz - mondta Mesterházy Attila, az MSZP elnöke a Népszava szombati számában megjelent interjúban, amelyben elmondta azt is, hogy szerinte a mostani kormányzás minőségét látva, a szocialista párt - minden hibájával, tévedésével együtt már most alkalmasabb a kormányzásra.

Úgy vélte, hogy az elmúlt egy év arról szólt, hogy nem tűnt el a párt, stabilizálta magát, és bebizonyította: igenis számolni kell vele a következő húsz évben is. Hozzátette, hogy szerinte ellenzék ilyen nehéz helyzetben még sohasem volt, mint most. A gond nem pusztán az, hogy kétharmada van a kormánynak, hanem az, hogy visszaélnek ezzel a parlamenti kétharmaddal - mondta. Úgy vélte, csak társadalmi összefogással lehet megálljt parancsolni és érdemi egyeztetésre, meghátrálásra kényszeríteni a kormánypártokat.

Szerinte csak úgy érhetik el, hogy a bizonytalan választók feléjük forduljanak, ha a média nyilvánossága előtt a társadalmi problémákkal foglalkoznak. "Most azt kell bebizonyítanunk a választópolgároknak, hogy tanultunk az elmúlt időszak hibáiból, és egy hiteles, modern politikával adunk választ az ország gazdasági és strukturális problémái mellett az emberek hétköznapi gondjaira is" - fogalmazott.

A párton belüli feszültségekről szólva Mesterházy Attila azt mondta: vannak olyan kezdeményezések, amelyek a médianyilvánosságért születnek, s így elterelik a figyelmet arról az építkezésről, amelyre szerinte a pártnak szüksége van.

Hozzátette: markánsan eltérnek a vélemények bizonyos kérdésekben, de ezeket nem a médián keresztül kell megbeszélni, hanem a belső fórumokon. "Az emberek nem szeretik a vitatkozós pártokat, helyette egységet és összefogást akarnak látni" - mondta.

A pártelnök szerint az elmúlt nyolcévi kormányzás természetesen konzerválta a párton belüli viszonyokat is. A megújulás folyamata pontosan arról szól, hogy a terep mindenki számára nyitott.

"A pártelnöknek tehát az a dolga, hogy mindenki megtalálja a helyét és szerepét abban a közös darabban, amelyet játszunk. És igen, van, amikor egy szerepet már nem annak kell játszania, akinek eddig, de ez nem azt jelenti, hogy őrá már nincs szükség, csak most másik szerepet kell vállalnia, mondjuk egy mellékszerepet. Akkor van baj, ha valaki erre nem hajlandó vagy a mellékszerepből állandóan a bonvivánt akarja eljátszani. Ilyenkor szólni kell neki, hogy nem ez a dolga. És ha ezt nem tudja elfogadni, akkor keresnie kell magának egy másik színházat" - mondta az interjúban.

hirado

2011.05.28. 12:55

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek