HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Ma angolból érettségiznek a diákok

t: 105

Ma angolból érettségiznek a diákok

Rendben megkezdődtek az angol írásbeli vizsgák a középiskolákban csütörtök reggel 8 órakor közép- és emelt szinten egyaránt, rendkívüli esemény nem történt - közölte az Oktatási Hivatal.

Középszinten 1187 helyszínen 58.521-en, emelt szinten 88 helyszínen 6194-en vizsgáznak ebből a tárgyból.

Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgája mindkét szinten négy elkülönülő részből áll. Középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc. Az első részre, az irott szöveg értésére 60 perc, a másodikra, a "nyelvhelyesség" feladatsor megoldására 30 perc áll rendelkezésre. A szünet után a 30 perces "hallott szöveg értése" vizsgaösszetevő következik, végül az íráskészség feladatsora, amelynek megoldására 60 percet kapnak a diákok.

Az emelt szintű írásbeli vizsga teljes időtartama 240 perc. A vizsgán az említett összetevők szerepelnek ugyanabban a sorrendben, de a feladatok megoldására fordítható idő 70, 50, 30, illetve 90 perc.

Az íráskészség vizsgarész esetében a diákok a feladatok megoldásához mindkét szinten használhatnak nyomtatott szótárt (a többi vizsgarésznél semmilyen segédeszköz nem használható).

hirado

2011.05.05. 11:14

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek