HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Felmentették a HM helyettes államtitkárát

t: 91

Felmentették a HM helyettes államtitkárát

Orbán Viktor miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette a Honvédelmi Minisztérium (HM) jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkárát - írja a nol.hu. A felmentés a cikk szerint "rendkívüli körülmények között", a honvédelmi miniszter javaslatára történt. A tárca megerősítette a helyettes államtitkár távozásának hírét.

A portál úgy tudja, hogy Tóth Zoltán József eltávolításának "köze lehet a Zrínyi Kommunikációs Kft. ügyeiben tett feljelentésekhez. A nol.hu hivatalosan meg nem erősített információi szerint a jogi ügyekért felelős helyettes államtitkár hirtelen eltávolításában "érdemi szerepe lehetett annak, hogy a Zrínyi Kommunikációs Kft.-vel kapcsolatos feljelentések nem voltak kellően megalapozottak, azaz a minisztert tudatosan vagy véletlenül, de félrevitték az ügyben".

A HM a nol.hu-nak megerősítette a helyettes államtitkár távozásáról szóló információt. Közölték, hogy Tóth Zoltán Józsefet "a vele való egyeztetést követően, személyes okból mentették fel azonnali hatállyal". Hozzátették: a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény alapján a helyettes államtitkár felmentése "nem indoklásköteles". A portál további kérdésekkel megkereste Tóth Zoltán Józsefet is, akit azonban nem értek utol.

A HM nem kommentálja a feltevéseket

Az tény, hogy Hende Csaba honvédelmi miniszter javaslatára Tóth Zoltán József helyettes államtitkárt felmentették beosztásából, de semminemű feltevést, feltételezést nem kívánnak kommentálni - közölte Kovács Attila, a Honvédelmi Minisztérium (HM) sajtófőnöke pénteken az MTI-megkeresésére.

A HM sajtófőnöke az MTI-nek kifejtette: a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény értelmében nem kötelesek indokolni a felmentést. Azt viszont elmondta, hogy a helyettes államtitkárt "egyeztetéseket követően, személyes okból" menesztették. Ezenkívül semmi mást nem tesznek hozzá az ügyhöz - jelentette ki Kovács Attila.

Tóth Zoltán Józsefet tavaly június 7-én nevezte ki Orbán Viktor a HM jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkárává.

A honvédelmi miniszter a legfőbb ügyészhez fordult

Hende Csaba honvédelmi miniszter nemrég a nyilvánosság előtt jelentette be: a legfőbb ügyészhez fordul a Zrínyi Kommunikációs Kft. bűncselekménygyanús ügyei miatt. A tárca ugyanis több mint húsz gazdasági jellegű bűncselekményt, egyebek mellett hűtlen kezelést és magánokirat hamisítást tárt fel a vizsgálata alatt.


A főleg hűtlen kezelés gyanúját felvető ügyekben eltűnt pénzeket a tárca polgári peres úton próbálja visszaszerezni - mondta a miniszter a köztévének adott szerda esti interjújában.

Az MSZP erre reagálva közleményt adott ki csütörtökön, amelyben azt írta: a fideszes tárcavezetőt vélhetően félrevezették, mert a Zrínyi Kommunikációs Kft. könyvvizsgálója, a HM belső ellenőrzése és az Állami Számvevőszék is szabályosnak minősítette a gazdálkodást.

Ugyancsak csütörtökön Hende Csaba honvédelmi miniszter az egyik kereskedelmi csatorna reggeli műsorában azt mondta: Szekeres Imre volt tárcavezető politikai felelőssége kiterjed azokra a Btk.-ba ütköző ügyekre, amelyeket az irányítása alatt a tárcánál elkövettek.

hirado

2011.03.12. 11:32

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek