HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Csak szavakban van egyetértés a Fidesz és a Jobbik között?

t: 146

Csak szavakban van egyetértés a Fidesz és a Jobbik között?

A Jobbiknak az alkotmánykoncepcióhoz benyújtott 49 módosító javaslata közül a kormányzati többség csak egyet támogatott. Az ellenzéki párt ebből azt a következtetést vonja le, hogy a Fidesz szavakban sok mindenben egyetért a Jobbikkal, de a törvényalkotás szintjén ebből az egyetértésből nem sok minden valósul meg.

Dúró Dóra képviselő keddi parlamenti sajtótájékoztatóján módosító indítványaik közül azokat emelte ki, amelyekkel - mint mondta - korábban a vitában, vagy az alkotmány-előkészítő bizottságban a Fidesz még egyet értett.

A jobbik indítványozta például, hogy alkotmányos szinten rögzítsék a természeti kincsek védelmét, a szavazás során azonban a kormányzati többség ezt nem támogatta. Szintén elvetették azt a javaslatot, hogy a fenntarthatóság és a jövő nemzedék ügye jelenjen meg az alkotmányban, és elutasították a határon túliak szavazati jogával kapcsolatos jobbikos felvetést is.

hirado

2011.03.02. 10:37

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek