
Eljárást indított a rendőrség, hogy tisztázza az Érsekcsanádnál péntek este történt dunai csónakbalesetet, amelyben meghalt egy hatéves kislány.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szombat délelőtt közzétett tájékoztatása szerint péntek késő délután érkezett bejelentés a bajai vízi rendészeti kapitányságra, hogy a Duna Érsekcsanád melletti szakaszán egy csónak, amelyben hatan utaztak, a vízbe borult.
A környéken tartózkodók a vízbe esett emberek segítségére siettek, így mire a rendőrök és a mentők a helyszínre érkeztek, kimentették őket. A mentők mind a hat embert kórházba szállították, közülük azonban egy hatéves kislány kihűlés következtében a kórházban életét vesztette.
A baleset körülményeinek tisztázása érdekében a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság gondatlanságból elkövetett, halált okozó víziközlekedés-veszélyeztetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást indított.
hirado
2011.02.05. 11:46