HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Több nyaraló a Balatonon

t: 196

Több nyaraló a Balatonon

A Magyar Turizmus Rt. adatai alapján 2005 végre fordulópontot jelenthet a Balaton életében. Idén talán megállhat az évek óta tartó folyamat, hogy egyre kevesebb turista megy a tó mellé nyaralni. A legfrissebb felmérésekből az derül ki, hogy idén júliusig egy kicsivel, 8 százalékkal többen mentek a Balatonhoz, mint tavaly. A javuló statisztikát legfeljebb az esős nyár ronthatja el.

"A rossz idő elsősorban a belföldi turizmust érinti, mert az ember megnézi a meteorológiát, hogy a jövő héten esni fog, és nem indul el" – mondta Galla Gábor, a Magyar Turizmus Rt. vezérigazgatója.

Horvátországban egyre több magyar nyaral, de ezt sokan nem tudják megfizetni. Tavaly minden korábbinál többen pihentek ott, miközben 2004 a balatoni turizmus szempontjából a legrosszabb év volt 1990 óta. A Horvátországba látogató turisták listáján a magyarok a 6. helyre kerültek. A legtöbben még mindig Németországból jönnek.

"A legnagyobb növekedés az utóbbi 10 évben 2004-ben volt, 13 százalék: 403 ezer magyar volt Horvátországban" – mondta Antun Vidic, a Horvát Utazási Iroda igazgatója.

A Balaton még mindig a magyarok körében a legnépszerűbb, de sokan érkeznek Németországból, Ausztriából, sőt az Egyesült Államokból is. A Balaton fénykorában akár 250 ezer ember is üdült a tóparton, ez ma már minden szakember szerint csak álom. A Magyar Turizmus Rt. vezetője viszont úgy véli, a helyzet még javulhat.

rtlklub

2005.08.16. 20:18

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek