HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > A Jobbik elnöke ellen szervezkednek a Fidesz jogászai

t: 217

A Jobbik elnöke ellen szervezkednek a Fidesz jogászai

A Fidesz nem válogat az eszközökben. Ezt bizonyítja, hogy már a parlament alakuló ülésének megzavarását tervezgetik.

Egyelőre nem tudja a Fidesz, miként akadályozhatná meg, hogy a Jobbik elnöke ígéretéhez híven a betiltott Magyar Gárda egyenruhájában vonuljon be az Országgyűlés alakuló ülésére - írja a Népszabadság.
A lap szerint Fidesz jogászai gőzerővel dolgoznak azon, hogy kiskaput találjanak a törvényen, de a képviselőket mentelmi jog védi. Így hiába szólítják fel őket a kormányőrök a törvénysértés megszüntetésére, más eszköz nincs a kezükben - olvasható a cikkben.

Orbán Viktor a választások után tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján a gárdaegyenruhára vonatkozó kérdésre azt válaszolta: ruházati kérdésekről nem tud nyilatkozni, de minden törvénysértés ellen határozottan kell fellépni. Magyarországon világosan értelmezhető rendszabályok vannak, és ezeket a parlament tagjainak is be kell tartaniuk - tette hozzá.

hírszerző

2010.04.21. 10:56

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek