HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > 12 millióba került egy parlamenti hely az MSZP-nek

t: 219

12 millióba került egy parlamenti hely az MSZP-nek

Az MSZP-nek hatszor többe kerül egy képviselői hely, mint a Fidesznek; a pártok eddig 1,6 milliárd forintot költöttek a választási marketingre a kepmutatas.hu legutóbbi adatai szerint - írja a Népszabadság.

Az Eötvös Károly Intézet, a Freedom House és a Transparency International által közösen működtetett kampánymonitor azonban korántsem a végleges számokat tartalmazza, hiszen a választás még nem zárult le.

A kampánymonitor szerint két párt már bizonyosan túllépte a 386 milliós keretet. Az eddigi nem kis részben önkéntes segítők közreműködésével gyűjtött adatok alapján az MSZP 652 milliót, a Fidesz 485 milliót vert el.

Az MDF 170 milliót, a Jobbik 150 milliót, az LMP 104 milliót költött, az SZDSZ pedig úgy adott ki 32 milliót, hogy a választáson gyakorlatilag nem is vett részt.

A nagyobb szervezetek között mindössze egyetlen akad, amely a pénzügyeit igyekszik átláthatóvá tenni: az LMP internetes oldalán tételesen számot ad a bevételeiről és a kiadásairól egyaránt - írják, de hozzáteszik: más kérdés, hogy a párt saját adatai szerint csak 54 milliót fordított a kampányra, míg a becsült összeg ennek kevés híján a kétszerese.

A leghatékonyabban kétségkívül a Fidesz használta fel a kampányra szánt pénzt, mert 485 millióból várhatóan 260-nál több mandátumot szerez. Egy képviselői helyet tehát alig több mint 1,8 millióból hoztak ki.

Az MSZP a másik véglet, hiszen a szocialistáknak egyetlen mandátum csaknem 12 millióba került.

Az LMP-nél ugyanez az összeg 6-7 millió között van, míg a Jobbik egy-egy embert alig 3 millióból juttatott be a parlamentbe. Az MDF és az SZDSZ kidobott 200 milliót az ablakon - írja a Népszabadság.

hirado

2010.04.21. 10:33

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek