HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Visszahívták a tagok az MDF budapesti választmányának elnökét

t: 157

Visszahívták a tagok az MDF budapesti választmányának elnökét

Az MDF budapesti választmányának 13 tagja csütörtökön este igennel szavazott arra, hogy visszahívják tisztségéből Lévai Zoltán elnököt és új elnöknek Szegner Lászlót, Óbuda alpolgármesterét választják - közölte Szegner László az MTI-vel. Lévai Zoltán az MTI-nek azt mondta: a választmány ülését csak ő hívhatja össze, a tagoknak ehhez nincs joguk.

Szegner László közleményében azt írta: a huszonhat tagú budapesti választmány tizennégy tagja volt jelen a csütörtöki ülésen, ahol tizenhárman szavazták meg Lévai Zoltán visszahívását. A közleményben szerepel az is: az MDF budapesti választmánya január 25-én terjesztett elő Lévai Zoltán budapesti választmányi elnökkel és az elnökség tagjaival szemben bizalmatlansági indítványt.

A bizalmatlansági indítvány oka, hogy a 2010. évi országgyűlési választások kapcsán Lévai Zoltán elnöki minőségében nem megfelelően képviselte a budapesti MDF szervezetek érdekeit, a fővárosi lista jelöltjeit nem ismertette, a választmány azt soha nem szavazhatta meg, a jelölő szervezetek többségének jogát elvonta, kötelező egyeztetések nem voltak.

A képviselők a közleményben úgy fogalmaznak: "a szabálytalanságok sorozatát elkövető elnöki eljárás ellen tiltakozásul", a választmány 26 tagjából 14 fő jelent meg az ülésen, így a jelenlevők megfelelő számú szavazatával a bizalmat az elnöktől, alelnöktől és elnökség tagjaitól megvonták. Az új elnök Szegner László Óbuda alpolgármestere lett, alelnökök: Csatlós Csaba és Fodor Vince, elnökelnökségi tagok pedig Fosztó Csaba, valamint Szilassy Gábor Cézár.

Lévai Zoltán az MTI-nek minderre úgy reagált: az MDF alapszabálya alapján egyértelmű, hogy kizárólag személyek ellen indítható bizalmatlansági indítvány; az elnökséget, mint testületet érintő kezdeményezés értelmezhetetlen, érvénytelen. Lévai Zoltán azt mondta: a budapesti választmány tagjainak nincs joguk ahhoz, hogy ülést hívjanak össze, azt a választmány elnöke teheti meg, vagy pedig akadályoztatása esetén a területi iroda. Mint hozzátette, ő február 24-ére hívta össze a budapesti választmány ülését.

Lévai Zoltán közölte: az ülésen olyan is részt vett, akiknek már régóta fel van függesztve a párttagsága és a kerületi szervezete is, tehát nincs szavazati joga.

hirado

2010.02.12. 08:40

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek