
Nem ellenjegyezte annak idején Mesterházy Ernő szerződését, amelyet mind a mai napig kuriózumnak tart - nyilatkozta a Népszabadságnak Tiba Zsolt főjegyző.
A lapnak arra kérdésére, hogy pontosan mi volt a szerepe Mesterházy Ernőnek a Városházán, azt mondta: a politikai, önkormányzati tanácsadók mellett léteznek az úgynevezett baráti tanácsadók, akik nincsenek állományban, de a szerepük nagyon is hasznos lehet.
A baráti tanácsadói kör nem lehet közvetlen hatással a hivatalnoki kar működésére, és nem minden beszélhető meg velük - mondta a főjegyző, aki szerint kuriózumnak számít a főpolgármesteri hivatalban, hogy Mesterházy Ernőnek a baráti tanácsadók közül egyedüliként volt hivatali szobája. Azt is kuriózumnak tartja, hogy Mesterházy Ernő állományba nem tartozó tanácsadóként ilyen széles hatáskörrel rendelkezett.
Elmondta azt is: főjegyzőként azért nem ellenjegyezte Mesterházy Ernő 2009-es megbízási szerződését, mert szerinte a dokumentum nem önkormányzati és még csak nem is főpolgármesteri hivatali szerződés, jóllehet a szerző ebben a formában vetette papírra. Ez szerintem nem is szerződés, hanem meghatalmazás – szögezte le Tiba Zsolt.
hirado
2010.02.09. 10:45