HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > A biztos pont: Spanyolország - a hétvége Európában

t: 249

A biztos pont: Spanyolország - a hétvége Európában

A Skandinávia felett örvénylő ciklon gondoskodik arról, hogy a kontinens nyugati és középső tájaira egészen az Alpokig az eddigieknél hűvösebb levegő érkezzen. A nappali hőmérsékletek ezzel együtt is általában elérik a 20 fokot, tehát leginkább a városnézéseknek, kirándulásoknak kedveznek a térségben. Hirtelen felhősödésekre, esőre, záporokra azonban mindenképpel fel kell készülni.

Az Alpokban és a Kárpátokban egyaránt a napsütéses és esős időszakok gyors változása jellemzi az elkövetkező napokat. Hosszabb túrákra ajánlott jól felszerelkezve elindulni, gondolva a gyorsan kialakuló záporokra, zivatarokra.

A hétvégét a tengerparton töltők számára ajánlott hosszabb útra indulni. A hozzánk legközelebb eső horvát és észak-olasz partokon ugyanis gyakran tornyosulhatnak gomolyfelhők, és bizony egy-egy kiadós zápor, zivatar is előfordulhat. Persze hideg nem lesz, napközben 27-30 fokra melegszik a levegő. Egy fokkal jobb a Fekete-tenger partvidéke, de elsősorban vasárnap ott sem lehet kizárni a zivatarokat. A vízhőmérsékletek mindkét térségben 23-25 fok körül alakulnak.

Igazán megbízható, felhőtlen, napos nyár uralkodik Görögország déli felén, többek között a görög főváros térségében is. Spanyolországban pedig folytatódik az afrikai forróság. 35 fok felett tetőzik napközben a hőmérséklet, de gyakori a 40 fok feletti hőség is.

origo

2005.07.22. 11:36

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek