HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Nem tarthat gyűlést a Jobbik az esztergomi zsinagógában

t: 190

Nem tarthat gyűlést a Jobbik az esztergomi zsinagógában

Az esztergomi önkormányzat zsidó szervezetek tiltakozása nyomán nem engedi a Jobbiknak, hogy az egykori zsinagógában kampányrendezvényt tartson - tájékoztatta az önkormányzat közleményében pénteken az MTI-t.

A közlemény szerint Várszínház Kft. az esztergomi zsinagóga nagytermét egy idős hölgynek adta bérbe bemutató előadásra, majd Vona Gábor és a Jobbik kampányrendezvényeként plakátolták ki az eseményt.

Az ügyre zsidó szervezetek hívták fel a városháza figyelmét. Az önkormányzat kérte, hogy ne itt tartsák meg a fórumot, és másik termet kínált a rendezvényre, illetve felajánlotta, hogy visszaadja a bérbevevőnek a pénzét.

A Jobbik esztergomi elnöke, Zentai Plajner Zsolt az MTI-nek elmondta: el kellene vonatkoztatni a zsinagóga eredeti funkciójától, mert az épületet évek óta művelődési háznak használják.

Úgy vélte, hogy a város központjában lévő, bontás alatt álló művelődési ház egyébként előnyösebb számukra, mert többen eljöhetnek a rendezvényre, mint az új helyszínként felajánlott "Zöld-házba".

A szervezet elnöke az általa elmondottakat később azzal egészítette ki, hogy nem volt szándékukban inkognitóban fórumot tartani, ugyanis a vitatott helyszínen a nagytermet egyik vezetőségi tagjuk vette bérbe, másnap pedig a Jobbik esztergomi szervezete nevében állapodtak meg a kisterem lefoglalásáról, ugyanarra az időpontra. A bérbeadó később kérte, hogy egyik helyszínen se jelenjenek meg.

hirado

2010.01.22. 15:22

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek