
Milliárdokban mérik Nyugat-Magyarországon az áradások, illetve esőzések okozta károkat - írja a Napi Gazdaság.
A lap szerint sok helyütt az idegenforgalomra is csapást mért az ítéletidő, van, ahol a helyreállításokkal telhet majd el jószerével az egész főszezon.
Budapesten és a Dunakanyarban nem lesz akkora az árvíz, mint három éve volt, de itt is számítani kell bevételkiesésre például a turizmus szempontjából is fontos hajózásban.
A mezőgazdaságban nagyobb lehet a gond, mivel a tavaszi szárazság után érkező esőzés hátráltatja az aratást és a gyümölcsök betakarítását.
A gabonatermesztők az árak mellett a minőség miatt is aggódhatnak, több területen pedig a szárítás költségeivel is számolni kell majd
hirado
2009.06.29. 09:49