HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Külföldre gurul a magyar pénz

t: 376

Külföldre gurul a magyar pénz

Meghaladja a 12 milliárd eurót annak a működőtőke-állománynak az összege, melyet magyarországi rezidens vállalatok fektetnek be a világ különböző országaiban. Ez a nálunk megtelepedett FDI közel 20 százaléka, aránya folyamatosan nő, szakértői várakozások szerint idén megdől az éves rekord, középtávon évi 2-3 milliárd euró kifektetésre lehet számítani - írja a Világgazdaság.



Garamhegyi Ábel, külgazdasági kormánymegbízott a napilapnak azt nyilatkozta: el kell fogadnunk, hogy a magyar gazdaság elért egy olyan fejlettségi szintet, amikor tőkeerősebb vállalkozásai külföldön keresik a terjeszkedési, bővülési lehetőséget.

A szakállamtitkár szerint mindennek kedvező hatása az exportpotenciál növekedése, hiszen a külföldön végrehajtott magyar befektetésekhez leggyakrabban Magyarországról visznek cégek terméket és szolgáltatást, és nemegyszer a hazai beszállítóikat is bevezetik a külföldi piacra.

Fontos szempont, hogy a külhonban terjeszkedő cégek túl tudnak lépni a hazai szűkös piaci kereteken, ki tudják használni a fogadó állam komparatív előnyeit, dinamikusabb növekedést, nagyobb nyereséget realizálnak.

A magyar FDI elsősorban a szolgáltató ágazatokba és a kőolaj-feldolgozó szektorba áramlott.

Ami a területi eloszlást illeti: tavaly a kihelyezett működőtőke 28,6 százaléka landolt Szlovákiában, Hollandiában 12, Horvátországban 11, Romániában és Bulgáriában 4,9-4,9, Macedóniában és Szerbia-Montenegróban 4,6-4,6, egyéb államokban pedig 29,4 százalék.

hirado

2008.05.08. 10:06

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek