
Egy elhagyatott angliai irodaépületben találtak rá a Malév "üzleti titok" minősítésű irataira: az okiratok között hitelszerződések, repülőgép-vásárlásra vonatkozó dokumentációk is voltak - írja a Blikk.
A lap szerint a Malév vállalatbiztonsági osztálya már vizsgálatot indított az ügy tisztázására. Karsai Györgyi, a Malév vezető jogtanácsosa ugyanakkor a dokumentumokról készült felvételek megtekintése után azt hangsúlyozta, hogy az azokban szereplő adatokkal, információkkal a Malévnak nem lehetne kárt okozni.
Horváth Zoltán ipari kémelhárítással foglalkozó biztonságtechnikai szakértő azonban a lapnak azt mondta: a papírok 2005-2006-ban alkalmasak lehettek arra, hogy azokkal befolyásolják a cég privatizációját.
hirado
2008.04.09. 10:58