
Az SZDSZ távozását a kormányból a demokrácia győzelmeként is értékelhetjük, mert a liberális párt olyan politikát képvisel, melyet a társadalom nagy többsége elutasít - vélekedett az egyik kereskedelmi csatorna Reggeli Jam című műsorában Tamás Gáspár Miklós, filozófus, az SZDSZ egyik alapítója. Hozzátette: rendjén van, hogy kiléptek a koalícióból, mert Magyarországon alig van ember, aki szimpatizálna az egészségügyi programjukkal.
Tamás Gáspár Miklós egyenesen történelmi igazságtételnek nevezte, hogy ez történt. Ha egy pártnak nincs társadalmi támogatottsága, akkor ellenzékben a helye - tette hozzá.
Az MSZP a hétvégén lemondott az eddigi kormányprogramjáról, de nem azért, mert helytelennek tartotta, hanem mert a társadalmi ellenállás miatt megvalósíthatatlannak vélte - tette hozzá a filozófus.
A kormányzással kapcsolatban az egykori politikus megjegyezte: kisebbségben is lehet kormányozni, de világos, hogy energikus és ötletes, az ország nagy kérdéseit megoldó kormányzásra nem lehet számítani - fogalmazott.
hirado
2008.04.01. 12:54