
Kétszer annyi a sütőipari kapacitás Magyarországon, mint amennyire szükség lenne, emiatt kénytelen a kenyér piaci alapra terelődni - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Horváth Attila, a Ceres Zrt. vezérigazgatója.
A szakember szerint a rendszerváltás előtti időszakokból átmentett gépsorokon előállított termékek esetében az egykori nagyvállalatok tartalékaikat élik fel, míg sok kisvállalkozás a szürke kereskedelemből teremti elő a működéshez szükséges nyereséget.
E cégek gyakran a sütőipari termékek minőségét is rontják, így olyan készítmények is forgalomba kerülnek, melyek köszönő viszonyban sincsenek a magyar élelmiszerkönyv előírásaival. Többnyire sok bennük a só vagy nem megfelelő a savtartalmuk.
Horváth Attila úgy véli: a helyzetet elsősorban a hatóságok oldhatják meg, rendszeresebb ellenőrzéssel vagy új termékjelölési szabállyal.
hirado
2008.02.25. 11:05