HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Gyalázatos lopások: ezúttal Teleki Pál bronzszobrát vitték el Gödöllőn

t: 94

Gyalázatos lopások: ezúttal Teleki Pál bronzszobrát vitték el Gödöllőn

Az éjjel ellopták Teleki Pál egykori miniszterelnök Gödöllőn felállított, bronzból készült mellszobrát, az önkormányzat rendőrségi feljelentést tett az ügyben - közölte a város polgármestere pénteken az MTI-vel. A kár körülbelül 2,5 millió forint

Gémesi György elmondta, hogy közadakozásból még 2001-ben állították fel Teleki Pál 40 kilogrammos bronz mellszobrát. Most az oszlopot, amelyen a szobor állt, éjjel feldöntötték, és az alkotást elvitték. A kár első becslések szerint két és félmillió forint - tette hozzá.

A polgármester - aki egyben a Magyar Önkormányzatok Szövetségének az elnöke - hangsúlyozta, hogy a szövetség kezdeményezi olyan jogszabály azonnali megalkotását, amely véget vet az ilyen irányú vandalizmusnak, és a színes fémek kereskedésével folytatott visszaéléseknek. Gémesi György kijelentette: felszólítja a kormányt, hogy addig is tegyen azonnali intézkedéseket a további hasonló bűncselekmények megszüntetése érdekében.

A vandál cselekedet folytatása annak a folyamatnak, amely a kegyeleti érzéseket sem kímélve rongálja meg és tünteti el korábbi közéleti személyiségek - többek között Antall József és Hofi Géza - emlékét őrző művészeti alkotásokat.

hirado

2007.08.03. 12:00

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek