HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kvázi kormányként működik a kormánykabinet

t: 111

Kvázi kormányként működik a kormánykabinet

Szinte minden lényeges kormányzati stratégiai feladatot átvesz a kormánytól a kormánykabinet - írta pénteken a Népszava.

A lap értesülése szerint a testületben meghívottként ugyan, de helyet kapott Draskovics Tibor, az új tárca nélküli miniszter, sőt Gál J. Zoltán államtitkár is. Az Államreform-bizottságot a miniszterelnök - a korábbi bejelentésnek némileg ellentmondva - teljesen felszámolta a hónap első napjától. Szavazati jog nélkül jelen lehet a koalíciós ügyekért felelős Horn Gábor is.

Az erről szóló kormányhatározat szerint július 1-jétől kvázi kormányként működik majd a kormánykabinet, ugyanis a határozat a kormány ülése -helyett ide utalja az összes jelentős elvi jellegű, illetve stratégiai kérdésben hozandó állásfoglalást. Itt alakítják ki a jogi szabályozás irányait is - olvasható a lapban.

hirado

2007.07.06. 08:47

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek