HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Bochkor most az afgánokat boldogítja - Vitte Nóra képét is

t: 111

Bochkor most az afgánokat boldogítja - Vitte Nóra képét is

Ma reggel Afganisztánba érkezett Szekeres Imre honvédelmi miniszter, hogy tájékozódjon a Baglán tartományban beindított magyar civil projektekről.

A minisztert útjára a szakújságírókon kívül Bochkor Gábor rádiós műsorvezető és Palik László, a Hungaroring Sport Rt. elnöke is elkísérte. Gábor miután megszületett a kislánya, nehéz szívvel utazott el. A rádiós azt mondta, hogy viszi magával a picur képét. Bochkor Nóra két hete született 3260 grammal.

A miniszter és a vele utazó katonák és újságírók a Magyar Honvédség An-26-os szállító-repülőgépével csütörtökön kora reggel érkeztek a közép-ázsiai országba. Az észak afganisztáni Mazari-Sarif repülőterén a delegációt magyar katonák fogadták. A delegáció tagjai Mazari-Sarifban találkoznak a parancsnokságon szolgáló magyar katonákkal, majd helikopterekkel utaznak tovább Puli-Humriba, a magyar tartományi újjáépítési csoport táborhelyére.

Biztonsági okok miatt az újságírók nem közölhették korábban, hogy a miniszter mikor indul és érkezik Afganisztánba.

A honvédelmi miniszter tavaly szeptemberben már járt Afganisztánban, amikor a Magyarország által vezetett tartományi újjáépítési csoport (PRT) munkájának előkészítéséről szerzett személyes tapasztalatot.

Magyarország mintegy kétszáz katonával tavaly vette át a több mint 760 ezer lakosú, 63 ezer négyzetkilométer területű Baglán tartomány újjáépítési csoportjának vezetését Afganisztánban.

hirado

2007.05.03. 10:32

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek