HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Öt feltétellel támogatja a Fidesz Horváth Ágnest

t: 73

Öt feltétellel támogatja a Fidesz Horváth Ágnest

Az elmúlt időszak az egészségügyben egy szörnyű pusztítás volt. Mindannyian tudjuk, hogy az alap-, járó- és fekvőbeteg-ellátásban olyan káosz alakult ki, ami alapjaiban veszélyezteti a betegellátást. Azt mondhatjuk, teljes a zűrzavar, ma betegnek lenni kétszeresen is veszélyes – vélekedett Pesti Imre, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának tagja.

A Fidesz szerint tarthatatlan az az állapot, hogy a kórházakat sokan félig gyógyulva hagyják el, mert nem engedhetik meg maguknak a napidíj kifizetését, a vizitdíj pedig szegények tömegeit zárja ki az egészségügyi ellátásból. Az ágyszámok elosztását, illetve a beutalási rendet is át kell gondolni - mondta Pesti Imre -, mert nem fordulhat elő, hogy a szűk kapacitások miatt indokolatlanul várakoztatják a betegeket, miközben másutt tétlenül állnak az orvosok - tette hozzá a politikus.

A több-biztosítós modellről már bebizonyosodott, hogy drágább mint az egybiztosítós rendszer, illetve az is, hogy nem hoz nagyobb nyereséget - mondta Pesti Imre. Ami a piaci alapú modellt ellenző népszavazási kezdeményezést illeti, a Fidesz azonosul a célkitűzéssel, de még nincs döntése a pártnak arról, hogy valóban támogatják-e - tette hozzá.

A Fidesz szerint a konvergenciaprogram egészségügyre vonatkozó fejezeteiben 250 milliárd forintos forráskivonás szerepel, ami teljesen ellehetetleníti a finanszírozást. Az ágazat reformja szerencsére sokat "puhult" - tette hozzá -, hisz maguk a szocialisták is ellenzik a több biztosítós modell bevezetését, és a főváros sem hagyja szó nélkül az egyes döntéseket - mondta Pécsi Imre. Horváth Csaba, az egészségügyért felelős főpolgármester-helyettes például az ágyszámelosztás felülvizsgálatát kérte a minisztériumtól - mondta Pesti Imre.

Ha az egészségügyről van szó, a Fidesz mindent hagyna a régiben: a hálapénzzel finanszírozott ellátási rendszer fenntartását követeli, ami tarthatatlan és elfogadhatatlan - így reagált a Kormányszóvivői Iroda a fideszes Pesti Imre szombati sajtótájékoztatójára. A Fidesz újból bebizonyította, hogy a múlt konzerválásának pártja és nem a betegek érdekeit, hanem a politikai haszonszerzést tartja szem előtt - fogalmaznak a közleményben.

hirtv

2007.04.21. 14:49

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek