
A húsvéti ünnepek alatt a tavalyi 284 millió forinttal 369 millió forintot fordítottak a gépjárművezetők autópályadíjra - közölte az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (AÁK) az MTI-vel csütörtökön.
Az ünnepi hétvége értékesítési tapasztalatai alapján elmondható, hogy továbbra is jelentősen növekszik az eladott matricák darabszáma. A társaság felmérése szerint ez a személygépjármű kategóriában vásárolt matricák 67 százalékos forgalomnövekedésének köszönhető, hiszen a többi matricatípus esetében csak visszaesésről beszélhetünk.
A közlemény szerint 2007-ben húsvétkor összességében mintegy 15 százalékkal többször fizettek autópályadíjat fizettek, ami 30 százalékos bevétel növekedést eredményezett 2006 hasonló időszakához képest, egy átlagos márciusi hétvégénél 44 százalékkal nőtt húsvétkor at autópájadíj-fizetések száma.
Az értékesítési darabszámok és az árbevétel általánosan növekvő tendenciája mögött az autópályák forgalmának emelkedésén kívül a gyorsforgalmi úthálózat fokozódó mértékű bővülése áll - hangsúlyozza az AÁK közleménye.
Az AÁK az autópálya-matricák értékesítését és ellenőrzését 2006. január 1-je óta a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK) megbízása alapján végzi. A matricabevételek a KKK által üzemeltetett Útpénztár költségvetésének bevételi oldalát erősítik, vagyis az közúthálózat üzemeltetését és fenntartását szolgálják.
hirado
2007.04.20. 10:41