HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > A tisztifőorvos szerint nem volt aggályos nyilvánosságra hozni a hangfelvételt

t: 78

A tisztifőorvos szerint nem volt aggályos nyilvánosságra hozni a hangfelvételt

Falus Ferenc országos tiszti főorvos szerint nem volt sem aggályos, sem túl korai nyilvánosságra hozni azt a hanganyagot, amit a pénteken elhunyt mindszenti férfi ügyében publikáltak tegnap. A szakember a Nap-keltében hangsúlyozta, aki a 104-et felhívja, tisztában van azzal, hogy a beszélgetést rögzítik. Hozzátette azt is, semmi egyebet nem tettek, mint a tényekről tájékoztatták a sajtót, a felelősség megállapítása azonban már nem az ő dolguk.

A hódmezővásárhelyi kórházé az "első halálos áldozat"?

A hódmezővásárhelyi kórházból vizsgálat és ellátás nélkül engedték tovább azt a férfit, aki pénteken a Szentes felé tartó mentőautóban meghalt - a többi közt ezt állapította meg az ÁNTSZ még be nem fejezett vizsgálata. Ráadásul egy olyan mentőautóval szállították tovább a 67 éves mindszenti beteget, amelyben nem volt mentőtiszt.

A boncolás során kiderült: a férfi halálát a betegsége következtében fellépő kimerülés okozta. Falus Ferenc országos tisztifőorvos szerint egyértelmű, hogy az ügyben hibázott a hódmezővásárhelyi kórház. Egyrészt, mert ellátás nélkül továbbengedte a beteget, noha ennek minden feltétele adott volt helyben. Másrészt, mert az ügyeletes orvos nem adta át a beteg kezeléséről, továbbszállításáról szóló, kötelezően kitöltendő dokumentációt, s a papírokat később sem tudta bemutatni.

Falus leszögezte: a halálesetnek semmi köze sincs a területi ellátási kötelezettségek és a beutalási rend megváltozásához. Hangfelvételről idézte a hódmezővásárhelyi kezelőorvosnő szavait is, amelyekből az derül ki, hogy főnökének utasítására hivatkozva nem vette fel kezelésre a később elhunyt beteget.

Lázár János fideszes hódmezővásárhelyi polgármester korábban "az egészségügyi reform első halálos áldozatának" nevezte a 67 éves mindszenti férfit. A városvezető egyébként továbbra is kitart álláspontja mellett, és úgy véli: a központi vizsgálat megalapozatlanul veti fel a hódmezővásárhelyi kórház felelősségét. Tudatos lejáratás folyik a kórház ellen - mondta a Népszavának Azt állította: az ÁNTSZ-től senki nem vizsgálódott a kórházban, Falus ezt cáfolta. A polgármester szerint a mindszenti beteget minden ellenkező állítással szemben "fizikálisan" megvizsgálta a hódmezővásárhelyi kórház orvosa. (Az erről szóló jegyzőkönyvet a Népszavához is eljuttatta.) A doktornő a beteg leleteit is megnézte, beszélt a férfival, s csak ezután mondta azt, vigyék őt Szentesre - tette hozzá a városvezető, aki a rögzített beszélgetésről úgy vélte: az ügyeletes orvos kétségbeesett, amikor meghallotta, hogy a mindszenti férfi meghalt a mentőben. Lázár egyébként az ügyészséghez fordult, azt szeretné, ha "független szervezetek vizsgálnák ki a halálesetet, nem pedig a szakmai vezetés nélküli minisztérium".

hirado

2007.04.12. 07:27

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek