
Csak a küldöttgyűlések előtt szokásos ellenőrzés, és nem teljes tagrevízió lesz az SZDSZ-ben - közölte a Magyar Hírlappal a párt egyik ügyvivője. A lap úgy tudja, hogy a baranyai tömeges tagbelépések miatt vizsgálatot szorgalmazók - köztük Fodor Gábor elnökjelölt - a párt vezető testületének keddi ülésén kisebbségben maradtak. Hasonló értesülése a Népszavának is volt, de azt a lapnak cáfolta a testület egyik tagja, Horn Gábor. Ő azt mondta: senkinek sem volt tagrevíziós javaslata.
Állítólag Kuncze Gábor pártelnök és Magyar Bálint is a vizsgálat ellen érvelt, mert szerintük örülni kell az újonnan érkezőknek, nem pedig elriasztani őket a revízióval. Az országos tanács elnöke, Bőhm András azt mondta, hogy az ügyvivők többségi döntése sokakat nem nyugtatott meg, így minden bizonnyal az OT ülésén is téma lesz a tagtoborzási ügy. Bőhm szokatlannak ítélte, hogy Baranyában a tavalyi év végéig a hírek szerint körülbelül 700 új taggal bővült a helyi szervezetek létszáma, bár kiemelte azt is, hogy pontos számot senki sem tud.
Horn szerint 150-200 ember csatlakozott a szervezethez a nyár vége óta, a tagtoborzás egyik szervezője, Mali Zoltán azonban a távirati iroda kérdésére megjegyezte: a számok nagyságrendileg megfelelnek a valóságnak. Az ügy azért érdekes, mert ha igazak a 700 új tagról szóló információk, akkor közülük 70-en részt vehetnek majd az SZDSZ tisztújító küldöttgyűlésén, és akár el is dönthetik a szavazást az elnökválasztáson.
hirado
2007.02.01. 10:39