HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Sztrájk volt több száz iskolában - a pedagógusok és a szülők többsége ellenezte az akciót

t: 93

Sztrájk volt több száz iskolában - a pedagógusok és a szülők többsége ellenezte az akciót

A pedagógusok nagyobbik szakszervezete és a szülők egyesülete is ellenezte a tanárok nem egész tíz százalékának pénteki kétórás figyelmeztető sztrájkját.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint ártalmasak a közoktatási törvény változásai. Ezért az ország 300 településén mintegy 500 iskolában később kezdődött a tanítás. Magyarországon 150 ezer tanár dolgozik, közülük most kb. 15 ezren sztrájkoltak.

A jóval nagyobb másik szervezet, a Pedagógusok Szakszervezete viszont elhamarkodottnak tartja a sztrájkot, azzal, hogy folyamatosan egyeztetnek a tárcával. Az Oktatási Minisztérium pedig azzal érvel a sztrájk ellen, hogy már eddig is módosítottak a terveiken, és erre még van mód, mivel tovább egyeztetnek az érdekképviseletekkel. Igaz ugyan, hogy a tanárok által leginkább sérelmezett kötelező óraszám-emelésen nem változtatnak.

hirado

2006.12.16. 10:28

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek