HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Gyurcsány Ferenc ismét találkozóra hívja a magyar EP-képviselőket

t: 89

Gyurcsány Ferenc ismét találkozóra hívja a magyar EP-képviselőket

A miniszterelnök ismét találkozóra hívja az Európai Parlament magyar képviselőit. Gyurcsány Ferenc január 19-ére várja a Magyarországot képviselő politikusokat, hogy a "lehető legszélesebb körben egyeztessenek egymással pártérd kérdésekről" - közölte a kormányszóvivő vasárnap az MTI-vel.

Gyurcsány Ferencnek meggyőződése, hogy a nemzeti sorskérdésekben együttműködésre van szükség az egymással versengő politikai erők között is - indokolta az ismételt kezdeményezést Danks Emese. Közölte, a kormányfő bízik abban, hogy a Fidesz képviselői felülvizsgálják korábbi álláspontjukat, s ezúttal "a pártérdekeken és a belpolitikán felülemelkedve" elfogadják a meghívást. Korábban Gyurcsány Ferenc december 10-ére kezdeményezett találkozót.

A Fidesz EP-képviselői a kormányfő kezdeményezését követően november 29-én közös nyilatkozatot adtak ki, melyben a többi közt azzal indokolták távolmaradásukat, hogy Gyurcsány Ferencet nem tartják alkalmasnak a nemzet képviseletére Európában. "Mi olyan miniszterelnökkel kívánunk találkozni, aki nem tehertétel az ország európai érdekérvényesítésben" - fogalmaztak.

A kormányszóvivő azt közölte: az új dátum kitűzésére azért volt szükség, mert a képviselők egy részének az eredeti, december 10-ei időpont nem volt alkalmas.

Danks Emese közölte azt is: a miniszterelnök által javasolt napirendi pontok nem változtak. Eszerint Gyurcsány Ferenc a többi közt az EP magyar képviselői és a kormány közötti együttműködés intézményes feltételeinek és kereteinek fejlesztéséről konzultálna az érintettekkel.

hirado

2006.12.10. 12:24

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek