
Vérmezőn lévő, bérelt irodájából a sportminisztérium Hold utcai épületébe költözik, és megválik 190 állandó munkatársa negyedétől év végéig a Magyar Turizmus Rt. - jelentette be a társaság frissen kinevezett vezérigazgatója.
A 300 millió forintos megtakarítást jelentő leépítés elsősorban a központban dolgozókat érinti, a külképviseleteket nem. A megspórolt pénzt marketingcélokra fordítja majd a társaság, amely idén 4,6 milliárdból gazdálkodhatott, és jövőre is körülbelül ekkora lesz a büdzséje.
A piaci szereplők pénzére jobban építeni akaró Róna Iván elmondta azt is, hogy jövőre az idei 170 helyett csak 80 kiállításon vesz majd részt Magyarország, csökkentik a nyomtatott kiadványok számát, nagyobb szerepet kap viszont az internet. A csikós-gulyás imázzsal végleg szakítana a cég, és ehelyett inkább a külföldi fiatalokat célozná meg. Egyik kampánya például Cool Budapest címmel fut majd, és többek közt a Szigettel csábít majd.
hirado
2006.11.23. 10:29