> Húsz kórházi dolgozó is rosszul lett - Miskolcon még 2-3 napig nem lehet csapvizet inni

Eddig húsz kórházi dolgozó betegedett meg az ivóvíztől és jelentkezett hányásos, hasmenéses panaszokkal a miskolci Semmelweis Kórházban. Az egészségügyi személyzet mellett hét olyan beteg is van, akik más betegségek miatt kerültek a kórházba, de most náluk is jelentkeztek a víz okozta fertőzés tünetei - mondta az MTI-nek Koleszár Lajos, a kórház igazgató-főorvosa.
Az intézmény fertőző osztályán egyébként 26 beteget kezelnek, ők infúziós kezelést kapnak - tette hozzá. Az ÁNTSZ utasítására a további megbetegedések lehetősége miatt plusz ötven ágyat biztosítottak külön, erre a célra - ismertette.
Beszámolt arról, hogy a borsodi megyeszékhely gyermekrendelőiből a háziorvosok eddig újabb két megbetegedést jelentettek, a két felnőtt rendelőből összesen 86 esetet jeleztek.
Kohánka István, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság helyettes vezetője elmondta: az árvizek után előfordul, hogy az ivóvízbázisba fertőzés kerül.
Emlékeztetett arra, hogy június 2-án a Szinva és a Garadna-patak vízszintje jelentősen megáradt, és vélhetően ekkor sérült meg a rendszer. Kiemelte: a fővárosból érkezett víztisztító berendezés költségeit a budapesti városvezetés kétmillió forintig vállalta, hogy ezzel is segítse a miskolciakat.
A nagyfogyasztók, mint a kórházak, kollégiumok, iskolák, már reggel megkapták az ivóvizet, jelenleg a lakosság ellátásán dolgoznak. Bodnár Judit, a megyei tiszti főorvos felhívta a figyelmet arra, hogy az érintett területeken főzésre, és forralva sem fogyasztható a csapból a víz.
Hozzátette: a vízvezetékekből a vízmű munkatársai a vizet már lecserélték, várhatóan két-három nap múlva ismét nyugodtan lehet vizet inni Miskolcon.
hirado
2006.06.10. 10:40