
Az SZDSZ és az MSZP közös fővárosi listaállítása egyik pártnak sem érdeke, együttműködni csak a főpolgármester személyét illetően lehet célszerű - mondta Kuncze Gábor a Nap-keltében. A szabad demokraták elnöke nem is tartotta elképzelhetőnek, hogy pártja közös lista állításában gondolkodjon Budapesten, az ország más városaiban ugyanakkor elképzelhetőnek látja az MSZP-vel közös polgármesterjelölt és közös lista állítását is.
A pártelnök szerint "semmi baj a közös listával", de nincs baj a külön indulással sem, hiszen 1990 óta az SZDSZ mindig önállóan indult a fővárosban is. Az SZDSZ-nek más a filozófiája, a történelme, a szavazótábora, és ezt a különbséget olyan módon is jelzi, hogy külön állít listát - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy ha Demszky Gáborral kapcsolatban nem tudnak megállapodni az MSZP-vel, felülvizsgálják-e a szocialistákkal kötött megállapodást a visszaléptetésekről az országgyűlési választások második fordulójára, Kuncze közölte: "ezeket a megállapodásokat az egész országgal kötöttük és ezeket mi persze érvényesnek tekintjük, bár hozzáteszem, hogy most nem felsorolandó településeken éppen a szocialista politikusok nem tartják be ezt a megállapodást".
A pártelnök beszélt arról is, hogy az SZDSZ a fővárosban Steiner Pállal (V. kerület), az MSZP pedig Csécsei Bélával (VIII. kerület) szemben nem indít jelöltet, Gegesy Ferenccel (IX. kerület) kapcsolatban viszont semmilyen megállapodás nem született a két párt között, ezért a pártelnök szerint, "ha a szocialisták akarnak, akkor indítanak jelöltet" vele szemben.
Országosan mi ezt a megállapodást érvényesnek tekintjük, de több olyan kerület van, ahol célszerű lenne együttműködni, mert ha itt egymás ellen indulnak, az a Fidesz győzelmét hozhatja, és ezt kell majd a fővárosi politikusoknak mérlegelniük - hangsúlyozta.
Lénárt László, az MSZP budapesti elnöksége ügyvezető alelnöke korábban azt mondta, hogy a két párt közös listaállítása esetén a szervezet támogatni tudja közös jelöltként az SZDSZ főpolgármester-jelöltjét, Demszky Gábort, megegyezés hiányában viszont kész arra, hogy önálló jelöltet állítson Molnár Gyula budapesti elnök, listavezető személyében.
hirado.hu
2006.06.06. 13:38