HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kétszáz ember otthonát veszélyezteti a belvíz Fegyverneken

t: 126

Kétszáz ember otthonát veszélyezteti a belvíz Fegyverneken

A hétvégén változatlanul másodfokú készültségben, folyamatos szivattyúzással védekeztek a belvíz ellen Fegyverneken, ahol a település keleti, mélyen fekvő részén negyvenegy lakóház, mintegy kétszáz ember otthona van veszélyben a csapadékos téli időjárás miatt - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok megyei nagyközség polgármestere vasárnap az MTI-vel.

A lakóházas térségből 4-5 ezer, míg a külterületről 40 ezer köbméter vizet emelnek át a gépek naponta a Holt-Tiszába, amelynek egyre magasabb a vízállása - mondta Huber Ferenc. A lakosok egyeztetés alapján az árkok, lefolyók mélyítésével és tisztításával segítik a felgyülemlett víz elvezetését - tette hozzá.

Az elöljáró tájékoztatása szerint a veszélyben lévő lakóházak többsége nem lábazatra épült vályogépület. Eddig a műszaki állag romlása miatt egy családot kellett kiköltöztetni. Mint megjegyezte, hosszan elhúzódó védekezésre számítanak, legutóbb például hat hónapig volt érvényben a másodfokú belvízvédelmi készültség a településen.

A belvíz okozta csapás tavaly Fegyverneken huszonhat házban idézett elő kárt, ebből hetet le is kellett bontani. Az érintettek 51 millió forintot kaptak az országos vis major keretből a helyreállításhoz, újjáépítéshez.

hirado

2006.01.08. 22:32

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek