HÍREK > SPORT

Sérülés miatt kihagyja a brazíliai Konföderációs Kupa csütörtöki elődöntőjét Mario Balotelli, az olaszok futballsztárja.
A Konföderációs Kupa A csoportjának zárófordulójában a házigazda Brazília 4-2-re legyőzte az olasz együttest, Mexikó pedig 2-1-re Japán
A 10 kilométeres nyíltvízi úszás londoni olimpiai bajnoka, Risztov Éva diadalmaskodott a balatonfüredi Európa Kupa-fordulóban, amelyet a Magyar Úszás Napja keretében rendeztek meg.
Magyar idő szerint csütörtök éjjel teljessé válhat az elődöntő mezőnye a Brazíliában zajló Konföderációs Kupán.
A sports.ru és a soccer.ru is beválogatta Dzsudzsák Balázst az orosz bajnokság legjobbjai közé. A sport.ru minden pozíció esetében három játékost nevezett meg, a Dinamo Moszkva magyar középpályása mellett Aleksandr Samedov a Lokomotivból és Aras Özbizil a Kuban Krasznodarból került be a jobbszélsők közé.
Hat nappal a rajt előtt visszalépett a wimbledoni nyílt teniszbajnokságtól az ötszörös győztes amerikai Venus Williams.
Nem bírt a negyeddöntőben a címvédő Olga Harlannal Márton Anna, így a hatodik helyen végzett a zágrábi vívó Európa-bajnokság női kardversenyében.
A kajakos Csay Renáta megvédte címét az 5000 méteres versenyek során, így a magyarok 3 arany-, 3 ezüst- és 5 bronzéremmel térnek haza a portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokságról.
Arany nélkül maradtak a magyarok vasárnap délelőtt a portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokságon az 500 és férfi K-4 1000 méteres döntőkben.
A magyar versenyzők egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokság szombat délelőtti döntőiben.
A jó Világkupa-szereplések után a legerősebb összeállításában lép pástra a magyar válogatott Zágrábban.
A hétvégén kajak-kenu Eb-t rendeznek Portugáliában, Douchev-Janics Natasa négy számban is indul.
Kedden Budapesten megműtötték a gyorsasági motoros Supersport kategóriában szereplő Talmácsi Gábor törött sípcsontját.
Talmácsi Gábor a Supersport-világbajnokság portugáliai versenyén törte el sípcsontját, nem akármilyen körülmények között: a motorblokkból kirepülő generátor okozta a sérülést.
A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat, növelve előnyét az összetett pontversenyben.