HÍREK > SPORT > Karneváli hangulatban zárult a XX. Téli Olimpia Torinóban - ÉREMTÁBLÁZATTAL ÉS HATALMAS KÉPGALÉRIÁVAL!!!

t: 4370

Közel telt ház, 75 ezer néző várta a helyszínen, az Olimpiai Stadionban a torinói téli ötkarikás játékok záróünnepségét.

A hivatalosan 20 órakor kezdődő, és várhatóan 120 perces program a szervezők ígérete szerint legalább olyan látványos lesz, mint a február 10-i megnyitó.

A még helyszínen tartózkodó sportolók számára ismét lesz bevonulás, a magyar zászlót a rövidpályás gyorskorcsolyázó Huszár Erika viszi majd. Ő érte el a 19 fős magyar csapat legjobb eredményét, negyedik lett 1500 méteren, és 1980 óta ez az első eset, hogy a magyarok olimpiai pontszerző helyen zártak.

A torinói játékokon nyolcvan ország 2617 versenyzője állt rajthoz 15 sportágban, és huszonhat ország szerzett érmet, tizennyolc pedig aranyat.

A záróünnepséget - akárcsak a megnyitót - várhatóan 2 milliárdan nézik majd összesen a televízión keresztül. A játékokra 930 ezer jegyet adtak el, ez a reméltnél egy kicsit jobb, a legtöbben a helyszínen a jégkorongot követték nyomon, 328.012-en. A szervezők munkáját 25 ezer önkéntes segítette.

Torinóban összesen 57 sportoló volt, aki legalább kétszer állhatott dobogóra, listavezető a háromszoros arany- és egyszeres bronzérmes dél-koreai rövidpályás gyorskorcsoyázó, An Hjun Szu.

A legidősebb érmes az 54 éves amerikai Scott Baird, ő a férfi curling-válogatottal lett harmadik.

A következő téli olimpiáig, a 2010-es vancouveri játékokig még 1446 nap van hátra.