HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > UTAZÁS > Érdekességek - Kultúrák > Tenger, napfény, Mauritius

t: 2654

Tenger, napfény, Mauritius










„Elnézve a szigetet az jut eszedbe, hogy először Mauritiust teremtette Isten és csak aztán, az ő mintájára, teremtette meg a Mennyországot.” Mondta Mark Twain 1897-ben. A sziget és az ott honos egyedi madarak mély nyomot hagytak Gerry Durell-ben is. A sziget ihlette a Hahagáj című könyvet is. Ma a sziget a nászutasok paradicsoma elsősorban.

Mauritius egy kis, korallzátonnyal körülvett sziget az Indiai-óceánon, több mint 500 mérföldre Madagaszkártól. A sziget eddig csak két összefüggésben hallhattuk. Természetesen turisztikai érdemeivel összefüggésben, a másrészt pedig a CNN időjárás-jelentéseiben: az évnek ebben a szakában ugyanis ciklonok rázzák a kis szigetet (két óra autóútnyi átmérőjű), elzárva azt a külvilágtól.

Látni- és tennivalók

A sziget elsősorban pihenésre, romantikára, napozásra, úszásra, búvárkodásra és egzotikus kajálásokra alkalmas. Amit a tengerparton kívül is érdemes meglátogatni, az a gyönyörű természeti jelenségek a sziget belsejében (pl Black River Gorge, vagy a Grand Bassin, egy vulkáni tó, és mellesleg a szigeten élő hinduk szent helye) a fővárost Port Luist kevert nemzetiségű piacai, a legnagyobb várost: Curepipe-t boltjai, ékszerei miatt. Érdemes egy napot szánni még Pamplemousses botanikus kertjeire, Casela Bird Park madaraira is (pl a világon egyedülálló kestel és rózsaszín galamb is itt látható. A kultúrára szomjazóknak pedig ott van Mahebourg egy gyarmati időkből ránk maradt kis falu, tengerészeti múzeummal.

Megtekintésre érdemes még a híres Sega, a mauritiusi tánc, amely eredetileg Afrikából származott el, Madagaszkáron keresztül. A tánc a szigetlakók boldogság és öröm utáni vágyát fejezi ki. A másik látnivaló a Mauritius Lóverseny Klub, amelyet 1812-ben alapítottak, na kik? – az angolok. Ez volt a világ második lóversenypályája és a mai napig híres, a világ minden tájáról érkeznek ide lovak és zsokék.

A sziget történelméből adódik igen kevert népessége: van itt indiai, afrikai, kínai, muszlim és persze egy adag európai is. A keveredés megmutatkozik a konyhán is. Rendkívül finom és változatos étrendet bírnak maguknak. Persze könnyű nekik: a százféle zöldség, tradíció, és tengeri herkentyű birtokában.

A történelem viharában

A szigetet történelmünk során végig kiemelt érdeklődés kísérte. Valószínűleg, mivel útba esett India felé. Első felfedezői az arabok voltak a 10. században, utánuk 500 évvel később a portugálok tettek egy gyors látogatást, de ők sem telepedtek le. Az első állandó település a hollandokhoz kötődik. Ők 1638-ban telepedtek meg a kis szigeten elsősorban természeti kincsei (mahagóni) kiaknázása végett, ami sikerült is: több állatfaj pusztult ki akkoriban. Ezzel végezve a hollandok el is mentek 1710 körül otthagyva az áthozott afrikai és japán szolgákat, valamint a dohány és cukornád ültetvényeket.

1715-ben érkeztek meg a franciák, akik átformálták a szigetet: kórházakat, utakat építve. A felbukkanó angol kereskedelmi flottával megküzdve azonban kénytelenek voltak átengedni szigetüket a briteknek, akik indiai és kínai szolgákat hoztak be az ültetvényekre. Mauritius 1968-ban nyerte el függetlenségét. Nem csoda, hogy szinte mindenki beszél franciául és angolul. Így a nyaralni vágyónak nyelvi nehézségekkel sem kell megküzdenie.

(harmonet.hu)

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség
 
Fel-mlm



2007.01.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok