HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > NŐI > Szépségápolás > Botox: méreg vagy megváltó?

t: 6563

Botox: méreg vagy megváltó?









Az úgynevezett Botox-kezelés lényege, hogy a botulinum toxin (ennek rövidítése a Botox) higított oldatával, illetve annak befecskendezésével átmenetileg gátolják a ráncképződésért felelős mimikai izmok működését. A kezelés eredményeként a szem körüli szarkalábak, a homlokon húzódó mély ráncok kisimulnak.

A toxin hatására az izom működése egy héttel később „blokkol le”, ez az állapot három-öt hétig tart, majd megindul a regenerációs folyamat. A ránctalanság maximum fél évig marad fenn, ekkor további injekciók szükségesek. A regenerációs folyamat a későbbi Botox-kezeléseket követően lassúbbodik (vagyis a hatás tovább tart).

Ismert veszélyek

Az izombénító eljárás cseppet sem veszélytelen. A legenyhébb mellékhatások közül az esetleges fejfájást, kisebb duzzanatokat, bevérzéseket vagy begyulladt szemöldököt kell megemlíteni. Ezek azonban könnyen kiküszöbölhetőek, ha betartjuk az orvos utasításait: az injekciót követően tilos az érintett területet nyomogatni és ajánlott pár óráig üldögélni.

Súlyosabb probléma, hogy ha avatatlan adja be az injekciót, komplikációk léphetnek fel: az arc akár le is bénulhat. Sokak szerint egyes koránál jóval fiatalabbnak tűnő hollywoodi híresség napjainkra kialakult merev arckifejezése részben a Botox-kezeléseknek tulajdonítható.

Az izombénító módszert különösen nem ajánlják olyanoknak, akiknek a mimikai ráncok, arcgesztusok egyben a munkaeszközük is, mint például színészeknek és énekeseknek. Ennek ellenére több világhírű énekesnő túl van már a Botox-kúrán…

Új riadalmak

A szer pszichológiai függőséget okoz – állítják brit kutatók. A tudósok szerint a botoxkúrán részt vevők 40 százaléka ellenállhatatlan vágyat érez, hogy további beavatkozásokat végeztessen, mert a páciensek nemcsak fiatalabbnak látják, hanem fiatalabbnak is érzik magukat egy-egy kúra után. Ez viszont pszichológiai függőséget okozhat.

David Becker amerikai bőrgyógyász szerint pedig egyenesen ráncosít a ránctalanító, mert a Botox-injekció a befecskendezés helyén ugyan eltűnteti az arc gyűrődéseit, de helyettük, mellékhatásként a kezelés közvetlen közelében újabbakat hoz létre. Az orvos szerint az új ráncok kialakulásának az az oka, hogy a megbénított területen lévő izmok szerepét a különböző arckifejezések megformálásakor a közelben lévők veszik át, amelyek azután új ráncokat képeznek. Azt mondja, az új gyűrődések kialakulásának akkor a legnagyobb a veszélye, ha a páciens a két szemöldöke közé kapja a bénító toxint.

(nana.hu)

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség



2006.11.16

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok