HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > NŐI > Szépségápolás > Hajat mosni is tudni kell!

t: 2554

Hajat mosni is tudni kell!

Mai, rohanó világunkban ez elképzelhetetlennek tűnik, de a haj folyamatos „karbantartása” elengedhetetlen. Állapota tükrözi a szervezet általános egészségi állapotát: helytelen táplálkozás, betegség, folyamatos stressz, alkohol, dohányzás hatására megfakul, töredezetté válik. Az egészséges, gondozott haj viszont ideális keretet ad arcunknak. A haj ápolása a hajmosással kezdõdik.

Gyakoriságára nem lehet mindenkire érvényes szabályt felállítani. Általában heti két-három alkalommal ajánlatos, de a fizikai munka, sportolás, meleg éghajlat, indokolhatja a gyakoriság növelését. Függhet a haj hosszúságától és típusától is: a hosszú és a gyorsan zsírosodó hajat többször kell mosni.

A hajmosás szertartásának minden lépése legalább annyira fontos, mint a megfelelõ sampon kiválasztása.

1. Először – lehetõleg természetes anyagból készült, közepes sűrűségű – kefével távolítsuk el a felületi szennyezõdéseket a hajból, majd langyos vízzel nedvesítsük be, hogy a szennyezõdés felázzon.
2. A sampont minden esetben hígítva oszlassuk el a fejbõrön!
Kétszer mossuk át hajunkat samponnal. (Az elsõ mosásnál a szennyezõdéseket távolítjuk el, a második mosás alkalmával finoman masszírozzuk át fejbõrünket.)

Masszírozás

– Célja a gyógyhatású anyagok bejuttatása, a fejbõr lazítása, a vérkeringés fokozása.
– A rendszeres masszírozás megszüntetheti a hajhullást, serkenti a haj
növekedést.
– A masszírozást mindig ujjbeggyel (soha ne körömmel!) végezzük a homloktól a nyakig és fültõl fülig.

3. Végül alaposan öblítsük ki hajunkat, amíg a víz tiszta nem lesz, majd hideg vizes öblítéssel zárjuk le a hajmosást. Ez összehúzza a pórusokat és felfrissíti fejbõrünket.
4. Elõbb lágyan nyomkodjuk ki a hajból a vizet, majd erre a célra használt törülközõvel itassuk le a nedvességet.

Hajkefék
Jó, ha elsõ osztályú szerszámokkal dolgozunk. A rossz fésû, kefe felsérti a hajszálak felületét, vagy beleakad a hajszál testébe. Ha mindennap ilyen kíméletlenül kezeljük hajunkat, érdessé válnak a hajszálak, és a haj rosszul formázható lesz. A legfontosabb, hogy a sörték vége lekerekített legyen, véletlenül se hegyes. Minden frizura, minden hajhossz más és más hajkefét igényel.

Bontókefe

Elõkészíti a nedves vagy száraz hajat a formázásra. Minden csomót kibogoz, csökkenti a haj sérülésének veszélyét. Hajszárítás közben a haj terjedelmének növelésére használható. Minden hajtípushoz, minden hosszúsághoz megfelelõ.

Különleges formázókefe

Egyik oldalával szempillantás alatt formáz, a másikkal pedig kisimítja és kiegyenesíti a tincseket. Félhosszú és hosszú frizurákhoz alkalmas.

Kisméretű formázókefe

Megszelídíti, formázza-göndöríti, hosszan kihúzva kisimítja a hajat. Rövid és félhosszú frizurákhoz a legjobb.

Hajkisimító kefe

Kisimítja, formázza, dúsabbá teszi a hajat. Hosszan tartó formázást és
terjedelmet biztosít. Csökkenti az elektromos feltöltõdés mértékét. Félhosszú és hosszú frizurákhoz használjuk.

Hajkisimító kefe utazáshoz

Kisimítja, kiegyenesíti a hajat, csökkenti az elektromos feltöltõdés mértékét, megzabolázza a rakoncátlan tincseket. Minden hajhosszúsághoz jó.

nana

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség



2006.03.21

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok