HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > NŐI > Szex > Szex = önbecsülés

t: 2924

Szex = önbecsülés

Néha a barátok nagyon sok segítséget adhatnak, de néha viszont belehajszolhatnak olyan dolgokba, amelyekre még nem vagyunk felkészülve. Nagyon fontos, hogy őszinték legyünk önmagunkhoz abban, hogy mi az, amiben jól érezzük magunkat, és mi az, ami lelki kényelmetlenséget okoz számunkra.
Azok a nők, akik becsülik önmagukat sokkal kevésbé fognak olyan szexuális kapcsolatba bonyolódni, amely során sérülnek, amely kellemetlen vagy fájdalmat okoz. Vannak nők, akik inkább vállalják a kényelmetlen érzéseket vagy a fájdalmat abban a reményben, hogy majd hozzászoknak idővel. Az is lehet, hogy ezek a nők nem tudják, van megoldás a fájdalmas szexre, a gyakorlati segítségformák mellett például az, hogy megkérjük partnerünket, legyenek gyengédebbek hozzánk. Vannak olyan emberek is, akik inkább vállalják a bántalmazást, hogy megtartsák kapcsolatukat. Ez végtelenül egészségtelen és veszélyes, ezért is illegális a fizikai és szexuális bántalmazás bármilyen párkapcsolatban. Az alkohol és egyéb drogok csökkentik a bennünk levő önfegyelmi gátakat és növeli ezáltal a bántalmazásunk kockázatát.

Kerüljük el a lelkiismeret-furdalást, higgyünk saját belső érzéseinknek az ügyben, hogy mennyire kötelezzük el magunkat a szexuális kapcsolatban. Mai társadalmunk nem segít a nőknek abban, hogy megértsék és merjék elfogadni érzéseiket a szexszel kapcsolatban. Ha válaszolunk magunkban az alábbi kérdésekre, talán segítenek megérteni néhányat saját érzéseinkből a szexet illetően.


Milyen szexuális vágyaim vannak?


Hol vannak azok a szexuális határok, ameddig elmegyek? Tisztában vagyok-e azzal, hogy mit teszek meg és mit nem szeretnék megtenni?


Szeretnék-e igazán szexet (az illetővel)?


Mit szeretnék kapni a szex által?



Megkapom-e, azt, amit szeretnék?


Mit szeretne kapni a partnerem? És miért?


Megsérülhetek?


A kapcsolat vajon őszinte lesz, tiszteletadó, felelősségteljes, amelyben egyenlők leszünk?


Felkészült vagyok-e a fizikai vagy érzelmi következményekre?

Ne hagyjuk, hogy partnerünk siettessen. Ha a dolgok túl gyorsan haladnak, lassítsuk le őket. Ha nyomás alatt érezzük magunkat és túl soknak érezzük, ami történik, lépjünk vissza és tartsunk egy kis szünetet. Az a partner, aki megérdemel minket, törődni fog érzéseinkkel, és támogatni fogja azon döntésünket, hogy szünetet tartsunk. Büszkék lesznek arra, hogy ők lehetnek azok, akik megvédenek minket a szexuális úton terjedő betegségektől és a nem kívánt terhességtől. Helytelen és visszataszító a partnertől, ha siettetni akar, ha ránk akarja erőszakolni a vágyait, és nem veszi tekintetbe az érzéseinket. Ez nem jó jel, ilyenkor gondolkodjunk el, hogy a kapcsolatnak van-e értelme.

A kommunikáció mindennél fontosabb. Az emberek gyakran nagyon különbözően gondolkodnak a szexről és arról, hogy mit jelent számukra. Például sokan azt remélik a szexuális aktustól, hogy növeli lelki intimitásukat is. Pedig tény, hogy a szex nem növeli az együvé tartozás érzését. Tulajdonképpen éppen megakadályozhatja az intimitás kialakulását. A szex nem veheti át a beszélgetések helyét. A partnerek, akik megbeszélik egymással érzéseiket, nem fogják annyira megsérteni egymást, mint azok, akik magukban tartják legbelső érzéseiket. Ha beszélnek arról, hogy mit várnak el a szextől, segít eldönteni számukra, hogy egyáltalán megtegyék-e egymással. Az előzetes hosszú megismerkedés során kiderülhet, hogy nem azzal az emberrel állunk szembe, aki hosszú távon is szerető partner lehet.


(holgyforum)

2005.05.30

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok