HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az Európa-bajnokság első igazi meglepetése jókora lett, a legkisebb csapat búcsúztatta Rooneyékat, 2-1-re legyőzve őket. Hodgson kapitány azonnal lemondott.

Izland úgy érkezett erre a nyolcaddöntőre, hogy ha nem veri meg az osztrákokat a 93. percben szerzett góllal, a horvátokkal játszott volna, Anglia meg Portugáliával. Az angolok meg úgy, hogy Szlovákiát sehogy sem tudták begyűrni, így maradt neki a csoportuk második helye, és egy másodikat kaptak ellenfélnek. Az izlandiak azt mondták, örülnek az angoloknak, az ő futballukon nevelkedtek, a legtöbb izlandi futballista Angliában vágyik karriert csinálni. Jópárnak már sikerült is.

Hodgson angol kapitány visszaállt az alapcsapatához, amivel az oroszok és Wales ellen kezdett, csak Lallana helyett Sturridge-ot tette be. Lagerback izlandi kapitány nem variált, a negyedik Eb-meccsükön is ugyanazt a kezdőt küldte fel.

Úgy tűnt, Hodgson lépése bevált, Sterling a 4. percben kilépett, a kapus elütötte, a színtiszta tizenegyest Rooney szépen behelyezte.

Anglia viszont, ahogy ezen az Eb-n már háromszor, újra hegymenetté tette a könnyű meccset: Ragnar Sigurdsson a 6. percben egyenlített. Szép akció volt, amiben a tizenegyespontig szálló beadás volt a kulcs, azt megcsúsztatták, R. Sigurdsson kapásból betette, a labda le sem esett a pályán a partvonaltól indulva. Érdemes megnézni, Kyle Walker hogy próbálta megfogni a gólszerzőt: elkapta a karját, aztán hagyta.

Dele Alli a 14.-ben, Kane a 16.-ban próbálkozott messziről, tíz-húsz centit tévesztettek mindketten, a labda fölé ment.

A 19.-ben jött a sokk, Sightorsson megszerezte a vezetést. Igen gyenge lövést küldött rá 18 méterről, de Joe Hartnak - ahogy Bale szabadrúgását Wales ellen - sikerült bevédenie. Óriási potyagól volt, Anglia újra futhatott az egyenlítés után.

Igyekeztek, de a 28.-ban Kane kapáslövését védte a kapus, és a szünetig több igazi akciót nem is sikerült összehozniuk. Sterling sablonosan és bután futballozott, mint mindig, Kane ugyanúgy formán kívül játszott, mint az első két meccsen, Sturridge pályán sem volt, Rooney középpályásként nem volt az igazi.

Hodgson a második félidő elején cserélt is: Diert Wilshere-re, aki augusztustól májusig sérült volt. Hát úgy is játszott.

Az 55.-ben Izland már majdnem el is döntötte a meccset, Ragnar Sigurdsson ollózott rá egy felpattanó labdát, és ha nem találja telibe Hartot, ez is gól, és Angliának vége.

Dele Alli a 60.-ban simán gólt lőhetett volna, de a tizenegyespontról fölébombázott. Hodgson újra lépett, a használhatatlan Sterling helyére jött Vardy.

Ő beállása után gyorsan meg is indult, de Ragnar Sigurdsson, a mezőny magasan legjobbja, remekül, becsúszva szerelte a tizenhatoson belül. 20 perc volt még ekkor, de a következő negyedórában is csak Izlandnak volt helyzete. Egyre veszélyesebb kontrákat vezettek, Gunnarsson még úgy is közelről tudott lőni, hogy belebotlott a labdába - Hart kiütötte a nehéz szögből érkező labdát.

Hodgson a 86. percig várt az utolsó cseréjével, érthetetlen, hogy miért, csak ekkor cserélte be a 18 éves Rashfordot. Nem tudni, mit gondolt, mintha nem játszott volna ő maga nagypályán soha, ennyi idő bemelegedni sem elég. Rashford ennek ellenére háromból háromszor futotta meg a védőjét, és csak a következőnek sikerült megállítania. Ha csak a 75.-től próbálkoznak csak és kizárólag ezzel, találhattak volna egy gólt, így viszont nem.

Sturridge mondjuk még a meccs utolsó labdáját is befejelhette volna, de mellébólintott, ami még így is a legveszélyesebb megmozdulása volt az egész meccsen.

Anglia újra kiesett Hodgsonnal. Két éve a vébén már a csoportmeccsek után búcsúztak, most eggyel tovább bírták. Hiába nyertek tízből tízet a selejtezőkön, újra bebizonyosodott, hogy azok kvázi nem is tétmeccsek, ott tényleg csak nagyon közepes csapatokkal kell játszaniuk. Az angol keret teli volt tehetségesebbnél tehetségesebb fiatalokkal, Hodgsonnak semmit sem sikerült kihozni belőlük, csak rontott rajtuk.

Lagerbäck kapitány viszont már 7/7-nél jár: a svédekkel és most Izlanddal ennyiszer játszott összesen kapitányként Angliával, és sosem kapott ki.

Izlanddal Magyarország egy hete 1-1-re végzett a csoportban úgy, hogy benyomta, miután az ellenfél előnybe került. Anglia ilyen nyomásra nem volt képes. A mieinknek már a második volt csoportellenfele került be a legjobb nyolc közé, Portugália után most Izland. Egyiktől sem kaptunk ki.

index.hu

Feltöltve: 2016.06.28.
Megnézve: 1126

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra