A magyar válogatott 3-3-as döntetlent játszott Portugáliával, így csoportelsőként jutott a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe.

Portugál támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de az ellenfél ziccerig nem, csak egy szögletig jutott. Az 5. percben Juhász Roland szabálytalankodott Cristiano Ronaldóval szemben a magyar tizenhatos bal sarkánál, a beívelést Gera Zoltán kifejelte, a kipattanót Joao Mário rálőtte, de fölé ment. A portugálok legnagyobb sztárja egyébként 17. Eb-meccsén lépett pályára, ezzel pedig - a francia Lilian Thuramot és a holland Edwin van der Sart megelőzve - egyedüli rekorderré vált.

A 7. percben a magyarok is eljutottak a portugál kapuig. Dzsudzsák beadását Pepe fejelte szögletre Szalai Ádám elől. A pontrúgás után Juhász Roland nem tudott fejelni, a portugál kontrából pedig nem lett semmi.

A 13. percben Dzsudzsák végzett el szabadrúgást a portugál tizenhatos bal oldalán, de a lapos beadást könnyedén kirúgták a portugálok.

A 18. percben Szalai szerzett labdát a magyar térfélen, Lovrencsics indult meg vele a jobb oldalon, beadását Pepe mentette szögletre Szalai elől. A szöglet után kipattanó labdát Gera Zoltán ballal 22 méterről lőtte gyönyörűen a bal sarokba (1-0). A ferencvárosi támadó 37 évesen és 61 naposan a magyar válogatott történetének legidősebb, az Eb-k történetének második legidősebb gólszerzője lett az osztrák Ivica Vastic mögött.

A 24. percben Szalai cselezgetett a portugál védők között, a labda lesgyanús helyzetben Elek elé került, lövését Patrício védte.

A 29. percben Ronaldo végzett el szabadrúgást 30 méterről, Király szögletre ütötte a kellemetlenül megpattanó labdát. A portugál pontrúgás után kisebb kavarodás alakult ki a kapunk előtt, de végül sikerült tisztázni.

A 34. percben Gera sárga lapot kapott lerántásért, a szabadrúgást Ronaldo 25 méterről a lelátóra bombázta.

A 40. percben egy lesgólig jutottak a portugálok, az ellentámadásból pedig kis híján megduplázta előnyét a magyar válogatott. Lovrencsics tört be a portugál tizenhatoson belülre, lőhetett volna, de ő a beadást választotta, a portugálok szögletre mentettek.

Két perccel később szabályosan is betaláltak a portugálok. Ronaldo indította a bal oldalon betörtő Nanit, aki kapásból a rövid sarokra lőtt (1-1).

A második félidőre Gera helyett Bese Barnabás jött ki a pályára, a magyar válogatott pedig egyből megszerezte a vezetést: Dzsudzsák Balázs 26 méterről végzett el szabadrúgást, a labda megpattant a sorfalon, így a másik irányba elmozduló Rui Patríciónak esélye sem volt védeni (2-1).

A 49. percben egy gyors magyar támadás végén Lovrencsics lőtt az oldalhálóba.

Az 50. percben Ronaldo megszerezte első gólját az Eb-n. Egy jobb oldali beadást Lang mellől sarokkal juttatott Király Gábor kapujába. Ezzel ő lett az első futballista, aki négy Európa-bajnokságon is betalált (2-2).

Az 54. percben újra betalált a magyar válogatott: Dzsudzsák jobb oldalról elvégzett szabadrúgása visszajött a sorfalról, a kipattanó után azonban újra hozzá került a labda, vezetgette kicsit befelé, majd lőtt. A Nanin megpattanó lövésre nem ért oda Rui Patrício (3-2).

A 62. percben újra megvillant Ronaldo. Quaresma bal oldali beadására érkezve mindenkit megelőzött és hat méterről fejelt a magyar kapuba (3-3).

Két perccel később gyönyörű magyar akció végén Dzsudzák adott középre, Elek 12 méterről a portugál kapufát találta el.

A 76. percben Vieirinha jobb oldali beadását Ronaldo rúgta fölé.

F csoport, 3. forduló:
Magyarország-Portugália 3-3 (1-1)
Lyon, v: Martin Atkinson (angol)
gól: Gera Zoltán (19.), Dzsudzsák Balázs (47., 54.), illetve Nani (42.), Cristiano Ronaldo (50., 62.)

4. Ausztria 1

Bernd Storck szövetségi kapitány együttese vasárnap Toulouse-ban az E csoport második helyezettjével, Belgiummal vagy Svédországgal találkozik. Portugália három döntetlenjével harmadikként zárt, és így Horvátországgal csap majd össze a 16 között.