HIRDETÉS
HIRDETÉS

Nem tud a Budapest Szíve projekttel összefüggő esetleges kifogásokról az V. kerületi önkormányzat.

Ennek ellent mond, hogy most az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) folytatott vizsgálatot a Budapest Szíve belvárosi projekt közbeszerzési eljárásaival kapcsolatban. A szervezet ajánlásait meg is küldte az illetékes Európai Bizottság szervnek, valamint az ügyészségnek is. Az OLAF tudni akarja, hogy a vádhatóság tervez-e lépéseket az ügyben.

A Belváros közleményben tudatta, hogy a program az V. kerület és a Főváros közös projektje, valamint azt is, hogy minden szabályszerűen zajlott, a versenyeztetéssel gond nem volt. Bizonyíték erre, hogy más-más konzorcium nyerte az első és a második ütemet is.

Lukács Zoltán, szocialista képviselő, közölte: Rogán Antalnak is ki kell állnia és el kell mondania mi történt. Az Együtt nyomozást sürget, a DK szerint Rogán Antalnak le kell mondania mentelmi jogáról.


A Fidesz eközben közleményében hangsúlyozza, hogy az OLAF által vizsgált projekt akkor zajlott, amikor a fővárost az MSZP-SZDSZ koalíció vezette. A Fidesz közleményében azt már nem hangsúlyozza, hogy ebben az időben az V. kerületet a Fidesz vezette.

A Fidesz szerint továbbá az MSZP-nek és az Együttnek is saját háza táján kéne söprögetnie. (Így mondjuk nehéz lenne értelmezni az ellenzék szerepét.)



A Fidesz teljes közleménye itt olvasható:



AZ MSZP FRAKCIÓJA VAN TELE KORRUPT KÉPVISELŐKKEL

Az MSZP frakciójának inkább arra kellene választ adnia, miért van az, hogy egy éven belül két MSZP-s képviselő ellen is vádat emelt az ügyészség pénzmosás, illetve korrupció miatt.

Simon Gábor után Hiszékeny Dezső ellen is vádat emeltek, egyikük ellen pénzmosás, másikuk ellen korrupció gyanúja miatt. Gy. Németh Erzsébet és Lukács Zoltán MSZP-s frakcióvezető-helyettes mai sajtótájékoztatója a kétszínűség iskolapéldája.

Az OLAF a Budapest Szíve program Fővárosi Önkormányzat által lebonyolított programjait hangsúlyozottan vizsgálta, ezek lebonyolítására pedig akkor került sor, amikor a fővárosban az MSZP-SZDSZ koalíció kormányzott, Gy. Németh Erzsébet pedig fővárosi képviselő volt.

Egyedül a Budapest Szíve MSZP-s vezetésű fővárosi projektjeinél fordult elő, hogy mindkét projektet ugyanaz a konzorcium nyerte el. A fideszes vezetésű belvárosi önkormányzatnál a két projektet más-más konzorcium nyerte el, érvényesült a verseny.

Egyedül az MSZP-s vezetésű főváros projektjei bizonyultak drágábbnak a tervezettnél, a Belváros az egyik projektet 300 millióval, a másikat 600 millió forinttal kevesebb pénzből valósította meg.

Az MSZP-nek és a Szigetvári Viktor vezette Együttnek saját házuk táján kellene keresniük a hibát, hiszen az ő vezetésük idején szabott ki 12 milliárdos büntetést az Európai Unió a Fővárosi Önkormányzatra a csepeli szennyvíztisztító kapcsán, és az ő vezetésük alatt előkészített 4-es metró épült meg 300 milliárd forinttal több pénzből a tervezettnél.

Szigetvári Viktor kétszínűségét mi sem mutatja jobban, mint hogy 2012-ben – még kabinetvezetőként – ő tanácsolta főnökének, Bajnai Gordonnak, hogy adja át a megvalósult Főutca programot. Ezt nyilvánvalóan nem tette volna, ha a belvárosi program során bármilyen szabálytalanság gyanúja felmerült volna. Gy. Németh Erzsébet, Lukács Zoltán és Szigetvári Viktor mutassanak egy olyan programot kormányzásuk idejéből, amit a tervezettnél kevesebb pénzből valósítottak meg, ahol a verseny során csökkent volna a kivitelező által megadott ár!

(Fidesz-frakció Sajtóosztály)

Fidesz.hu

Feltöltve: 2015.01.23.
Megnézve: 1490

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra